PROČ BY NEMĚLA SVATEBNÍ KOORDINÁTORKA CHYBĚT V ŽÁDNÉM SVATEBNÍM ROZPOČTU

Svatba v dnešní době rozhodně není levnou záležitostí, a tak se každý snaží najít v rozpočtu ty položky, na kterých se dá buď ušetřit nebo je případně vyškrtnout úplně. Jednou z takových položek je rozhodně výzdoba.

Každá nevěsta sní o svatbě jako z Pinterestu a troufám si říct, že každá má vytvořenou nástěnku plnou dokonalých svatebních obrázků. Koukat po trendech a inspirovat se je určitě skvělá věc, nejen ve svatebním světě, a já jsem rozhodně pro. Nicméně za každou dokonalou svatbou a všemi těmi dokonalými obrázky z Pinterestu je mnoho hodin práce. A bohužel ne každá nevěsta disponuje takovým množstvím volného času, aby mohla sama dát dohromady něco takového. A druhá věc je, že ne každá by si na to troufla.

V tomto směru je svatební koordinátorka/designérka přesně ten chybějící puzzle, který do tohoto systému skvěle zapadne a který může pomoct dotáhnout svatbu k dokonalosti. Svatební koordinátorka dokáže být k ruce nejen při samotném plánování svatby, ale především při její realizaci. Dokáže vyslechnout všechny představy a následně z nich vytvořit realitu.

Mnoho nevěst si myslí, že výzdobu není problém zvládnout svépomocí. Tohle samozřejmě nepopírám, pokud máte šikovné družičky nebo ochotnou rodinu, tak proč ne. Zvláště pokud chystáte menší svatbu pro své nejbližší. Ale proč zbytečně utrácet peníze za 30 stejných svícnů, vázy nebo třeba světýlka, když tohle všechno můžete mít k dispozici a jen si je zapůjčit? Samozřejmě, že tohle všechno lze po svatbě prodat na různých svatebních bazárcích, ale není to zbytečné? Svatební koordinátorka disponuje velkým množstvím dekorací a měla by být schopná vyhovět všem představám a požadavkům na výzdobu. Doporučí a zajistí vhodné dodavatele, catering, kapelu nebo třeba fotografa. V den svatby pak připraví vše, co se výzdoby týče, dohlédne na bezproblémový průběh celého dne a vy se nemusíte o nic starat.

Budete se moci spolehnout na to, že vše bude probíhat tak, jak má, každý bude vědět, co má dělat nebo co se bude dít.

Myslím si, že je obrovské plus nemuset se o nic starat, užívat si naplno všechny okamžiky a všechny záležitosti nechat na někom jiném. Pocit, že za vámi někdo stojí, je opravdu k nezaplacení. Samotný den totiž strašně rychle uteče a byla by škoda muset se zabývat nějakou nenadálou situací nebo muset cokoliv řešit.

Proto si troufám říct, že většina nevěst ve finále “přizná”, že investice do svatební koordinátorky byla tou nejlepší položkou ve svatebním rozpočtu a že by ji doporučila všemi deseti komukoliv dalšímu. 

S láskou, Žaneta